Rólunk
2007 tavaszán nyitottuk meg elsőként Dunaharasztin a Meseország családi napközit.
Saját családi házunkban alakítottuk ki a csoportszobákat, ahol a korosztályoknak megfelelő játékok várják a gyerekeket, melyben van játszószoba, a csoportos játékokhoz, foglalkozásokhoz, fürdőszoba, pelenkázó helyiség, étkező.
Folyamatos fejlesztésünk eredménye a sószoba somokozóval, hangulatos fényjátékkal, és egy 47 négyzetméteres tornaszoba különböző fejlesztő eszközökkel.
A gyermekek minden nap szabad levegőn játszanak, a parkosított 800 négyzetméteres kertben. A házunkhoz tartozik még egy fedett terasz, ahol tavasztól őszig (jó idő esetén) tudnak a gyerekek étkezni és pihenni.
- év végén lehetőségünk nyílt egy bölcsődei eszközök fejlesztésére kiírt pályázaton indulni, mely pozitív elbírálása lehetőséget nyújtott családi bölcsődénk fejlesztésére, az újonnan kialakított két 5 fős csoportszobánkba.
Rengeteg új játék került beszerzésre mind a csoportszobába, mind a parkosított kerti játszóterünkre.
800 négyzetméteres parkosított kertünkben kialakításra került egy teljesen új játszósarok, kerti fejlesztő eszközökkel, rajztáblák, logikai játékok, és egy mesevár várja a gyermekeket.
Az eszközök a 15/1998 (IV. 30. ) NM rendelet alapján kerültek beszerzésre.
Törekedtünk az ízléses, harmonikus, egészséges légkört biztosító berendezés kialakítására.
Az új csoportszobák építészetileg teljesen korszerűek, energetikailag megfelelő, kiváló minőségű nyílászárókkal, padlófűtéssel, új korszerű fürdőszobával rendelkeznek. A csoportszobák világosak, jól átláthatóak, berendezése speciálisan bölcsődés korosztályra készült. Eszközök, játékok beszerzésénél fő szempont volt számomra a minőség, és a bölcsődés korosztály.
A családi bölcsőde szakmai programját is a BÖLCSŐDEI NEVELÉS-GONDOZÁS ORSZÁGOS ALAPPROGRAMJA alapján készítettük el, mivel az ellátandó gyermekek köre a bölcsődés korosztályból tevődik össze.
Tekintse meg videónkat!
Családi Bölcsőde minőségpolitikája, küldetés nyilatkozata:
Célunk, hogy családi bölcsődénket a gyermekek második otthonuknak tekinthessék. Vidám, szeretetteljes odafigyeléssel, a gyermek egyéni sajátosságait, fejlettségét, fizikai állapotát és hangulatát figyelembe véve folyamatosan segítsük a fejlődésben.
A családi bölcsőde arculatát legfőképpen meghatározza a gyermekközpontúság, a sokoldalú képesség és készségfejlesztés. A családi bölcsőde fő minőségi célkitűzése, hogy a hozzánk érkező gyermekek egyénre szabott, szeretetteljes gondoskodást kapjanak és azt a derűs, nyugalmas légkört tapasztalják meg, amit otthon megszoktak. A kis létszámú csoportunkban differenciált játékkezdeményezéseket biztosítunk a gyerekek képességinek fejlesztéséhez. Fontos számunkra, hogy a nálunk töltött idő alatt a gyermekek nem csak elérjék életkori sajátosságaik legmagasabb szintjét, hanem élményekkel gazdagodva, szeretetteli légkörben legyenek a mindennapokban. Célunk továbbá, hogy elnyerjük a szülők bizalmát, elégedettségét.
A családi bölcsőde gondozóinak törekvése, hogy a hozzánk járó gyermekek neveléséhez- gondozásához felhasználjuk a bölcsődei nevelés célját, feladatait, módszereit.
- Fokozott figyelmet fordítunk a gyermekek érzelmi, testi biztonságára, hogy beilleszkedésük, és fejlődésük zökkenőmentes legyen.
- A családias, nyugodt, biztonságot nyújtó légkörben a gyermeki játék (mint örömforrás, tapasztalatszerzés, tanulási lehetőség) elsődlegességét hangsúlyozzuk.
- A Meseország Családi Bölcsőde Hálózatban dolgozó gondozónők és partnereink részvételével teremtjük meg azt a szeretetteljes légkört, melyben a gyermekeket megbecsülés és szeretet veszi körül.
- A gyermekek gondozása az értelmi, érzelmi, erkölcsi képességek fejlesztését a nevelőmunka folyamatában komplex módon valósítjuk meg.
- Családi bölcsődénkben olyan nappali ellátást kívánunk létrehozni, amely megfelel a társadalmi szükségleteknek, alkalmazkodik a szülők igényeihez, tekintettel van a gyermekek érettségére, korára, szociális érettségére.
- Családi bölcsődénk munkájával segíteni kívánjuk a szülők, főleg az anyák visszatérését munkahelyükre, valamint támogatjuk őket a részidős munkavállalásuk, illetőleg tanulásuk feltételeinek megvalósulásában.
Kiemelt szakmai céljainkat a gondozás, nevelés alapelveivel és feladataival összhangban határoztuk meg.
- Ellátásainkat, szolgáltatásainkat a gyermekek életkorához, szükségleteihez, igényeihez igazítjuk. Szolgáltatásaink közé tartozik a rendszeres étkeztetés, a különféle játékkezdeményezések, a szabad játék, a nyugodt pihenés biztosítása, valamint a szabadlevegőn való mozgás.
Kiemelt feladatunk a Családi Bölcsődénkben a bölcsődés korú gyermekek szakszerű gondozása, testi-szellemi fejlesztése magyar nyelven, sok mozgással, énekkel-zenével, mesével-mondókával, verssel és kézműves tevékenységekkel.
2007-ben elsőként nyitottam meg Dunaharasztin családi napközinket családom támogatásával.
Két gyermek édesanyja vagyok, a gyermekeim a Meseország mindennapjaiban nőttek fel, kislányom 2 éves volt mikor megnyitottuk, Ő is itt kezdte a bölcsődét.
Számomra a gyerekekkel való törődés, nevelés mindig is elhivatottság volt, és a mai napig ezt érzem.
Fontosnak tartom, hogy a hozzánk érkező gyermekek egyénre szabott, szeretetteljes gondoskodást kapjanak és azt a derűs, nyugalmas légkört tapasztalják meg, amit otthon megszoktak.
A családias, nyugodt, biztonságot nyújtó légkörben a gyermeki játék (mint örömforrás, tapasztalatszerzés, tanulási lehetőség) elsődlegességét hangsúlyozzuk.
Szécsi Erika
Óvodapedagógus
Kisgyermeknevelő
2016 áprilisa óta dolgozom a Meseország családi bölcsödében.
Három nagykorú gyermekem van. A gyerekek mindig is részét képezték életemnek.
A gyerekek szeretete, személyiségének tiszteletben tartása, elfogadása fontos számomra.
Szeretem a mindennapi kihívásokat és látni hogyan fejlődnek napról napra a gyerekek. Nincs jobb dolog annál, mint érezni a ragaszkodásukat, kötődésüket, őszinteségüket.
Úgy gondolom, hogy a gyerekek bizalmát nehéz elnyerni viszont a szülőkét meg nehezebb, hiszen rám bízzák a legnagyobb kincsüket.
Célom, hogy rám bízott apróságok nyugodt légkörben ,biztonságban, jól érezzék magukat kiegyensúlyozott, vidám gyerekek legyenek.
Szabó Gáborné Mariann
Kisgyermeknevelő
2023 júliusa óta dolgozom a Meseország családi bölcsődében.
2010-2018-ig a Csepeli Kertvárosi Bölcsődében dolgoztam, az elmúlt néhány évet külföldön töltöttem.
Édesanyám is gyerekekkel foglalkozott 30 évig, mindig azt láttam, hallottam, hogy nagy szeretettel bánik a gyerekekkel. Hamar tudtam, hogy én is ezt a pályát választom.
Az első 3 év az egyik legszebb időszak a gyerekek életében. Részese lenni a testi, lelki fejlődésüknek, segítséget, támaszt nyújtani nekik ebben a néhány évben mindig is örömmel töltött el.
Célom, hogy legjobb tudásom szerint segíthessem a gyerekeket, hogy egy nyugodt, vidám, szeretetteljes környezetben teljenek mindennapjaik.
Rötzer Hajnalka
Kisgyermeknevelő
2003-ban végeztem az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karán. Szakmai pályafutásom nagy részében, közalkalmazottként óvodákban, valamint iskolákban tartottam gyógypedagógiai fejlesztő foglalkozásokat. Három gyermekem van. 2023. szeptemberétől vagyok a Meseország Családi Bölcsőde Hálózat munkatársa.
Fontosnak gondolom, hogy a családi bölcsődei szolgáltatásban a gyermekeket olyan szeretetteljes, támogató, megértő és elfogadó légkör vegye körül, amelyben érzelmileg biztonságban érezhetik magukat. A gyermekek egyéni szükségleteire, igényeire figyelve arra törekszem, hogy oly módon legyek jelen a bölcsődei szolgáltatás mindennapjaiban és a gondozási folyamatokban, amellyel hozzájárulhatok a gyermekek testi-lelki-szociális jóllétének biztosításához.
Kemény Veronika
Kisgyermeknevelő